Eredivisie neemt maatregelen tegen gokproblematiek bij spelers

De Eredivisie, de hoogste voetbalklasse in Nederland, wil maatregelen nemen tegen gokproblematiek bij spelers. Volgens directeur Eric Gudde van de Eredivisie zijn er signalen dat sommige spelers in de problemen komen door hun gokgedrag.

“Gokken is een groeiend probleem in de sportwereld en we willen er alles aan doen om onze spelers te beschermen”, aldus Gudde. “Daarom willen we een gokverbod opnemen in de contracten van onze spelers.”

Niet wedden op eigen wedstrijden

De Eredivisie wil dat spelers zich verbinden om niet te gokken op wedstrijden waarin ze zelf betrokken zijn, of op wedstrijden van hun eigen club of competitie. Ook willen ze dat spelers zich aanmelden voor een preventieprogramma als ze problemen ondervinden met gokken.

De maatregelen zullen worden ingevoerd in samenwerking met de voetbalbond en de Nederlandse Kansspelautoriteit. Gudde benadrukt dat de Eredivisie geen moraliserende houding aanneemt, maar dat de maatregelen gericht zijn op het beschermen van de gezondheid en het welzijn van de spelers.

Concentreren op het voetbal

“We willen onze spelers in staat stellen om zich te concentreren op hun prestaties op het veld, zonder afgeleid te worden door problemen met gokken”, aldus Gudde. “Dit is niet alleen goed voor de spelers zelf, maar ook voor de integriteit van de sport.”

De Eredivisie hoopt dat andere voetbalcompetities in binnen- en buitenland zullen volgen in het invoeren van vergelijkbare maatregelen.

Gisteren kwam al in het nieuws dat meer dan 25 spelers betrokken zouden zijn bij wedden op eigen wedstrijden.

Tagged With :